Ognisko we Wrocławiu – Parafia św. Jadwigi Śląskiej, ul. Wolska 6

Parafia


Spotkania Wspólnoty „Sychar” odbywają się we Wrocławiu – Leśnicy w parafii św. Jadwigi śląskiej przy ulicy Wolskiej 6 w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY. Opiekunem Ogniska jest ksiądz Grzegorz Kopij.

Strona parafii:
http://lesnica.wroclaw.pl/

Na spotkaniu mówiliśmy o walce duchowej.

 1. W Ewangelii Jezus daje władzę apostołom wypędzania złego ducha. Mamy władzę w Jezusie. Mamy misję. Wszyscy!
 2. Jeśli Jezus daje uczniom władzę wyrzucania złych duchowi to znak, jak bardzo Mu zależy na tym by Jego uczniowie prowadzili walkę ze Złym. Jezus znał swego przeciwnika, wiedział kim on jest, wiedział jaką ma moc na ziemi, jaka jest Jego taktyka. Dlatego wyposażył uczniów w moc walki z Szatanem i jego demonami
 3. Czy wierzę, że i mnie powołuje Jezus do walki? Czy wierzę, że mam moc od Jezusa by wyrzucać złe duchy? (każdy z nas może dla swej obrony powiedzieć; „Idź precz szatanie w Imię Jezusa”)
 4. Toczy się wojna wokół nas. Życie chrześcijanina nie jest placem zabaw. Jest polem walki. Musimy odnaleźć swoje miejsce.
 5. Nie mów: „Mnie nie ma na polu bitwy.  Walka to nie dla mnie”. Kiedy ignorujesz Wroga, on zwycięża. On uwielbia sprawiać, żebyśmy za wszystko winili siebie, czuli się zranieni, podejrzliwi, mieli do siebie pretensje.
 6. TRZY BŁĘDY :
 • niewiara w istnienie szatana.
 1. uznanie że istnieje szatan, zło, ale nigdy nie zdołamy go pokonać,
 • uznajemy realność szatana, zła, ale uważamy że musimy pokonać go sami.
 1. Musimy dziś uwierzyć że mamy WŁADZĘ OD JEZUSA! Mamy być pewni Jego władzy nad duchami!
 2. Nasze życie będzie walką czy tego chcemy czy nie. Codziennie będziemy się zmagać o wierność Bogu, wierność swemu powołaniu, wierność woli Bożej.
 3. „Jeśli się udasz na wojnę przeciw twemu wrogowi, a zauważysz, że koni, rydwanów i ludzi tam jest więcej niż u ciebie, nie lękaj się ich, gdyż z tobą jest Pan, Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej. Gdy będziecie zaczynali walkę, wystąpi kapłan i przemówi do narodu, mówiąc mu: „Słuchaj, Izraelu! Zaczynacie dzisiaj walkę przeciw wrogom waszym, niech trwoga przed nimi was nie ogarnia! Niech serce wam nie drży! Nie bójcie się, nie lękajcie się!  Gdyż z wami wyrusza Pan, Bóg wasz, by walczyć przeciw wrogom waszym i dać wam zwycięstwo” (Pwt 20, 1-4).
Kategorie
Kronika